Acting for Animators

Ed Hooks

Pan Animator napisał 3 września 2015 | AnimacjaKsiążki

Acting for Animators

Tym razem podejście od strony czysto teoretycznej.
Ed przez wiele lat swojej kariery uczył animatorów w takich studiach jak Disney, DreamWorks, Valve czy Microsoft. Obecnie jeździ po wszelkich konferencjach na całym świecie dając niesamowicie inspirujące wykłady. Jeżeli będziecie mieli okazję gdzieś na nie trafić to gorąco polecam! Po wykładzie można podejść i na spokojnie porozmawiać o swoich pracach. Na pewno otrzymacie złote porady – Ed nie jest osobą, która da wykład i zaraz ucieka z sali.

Hooks w swojej książce pokazuje jak pojęcia klasycznego aktorstwa przenieść na naszą animację. Dodatkowo dowiemy się w jaki sposób czytelnie i zrozumiale dla widza przekazywać naszą myśl. Znajdziemy tam także siedem podstawowych zasad aktorstwa w animacji, które dokładnie omawia z użyciem bardzo prostych, ale niezwykle pomocnych przykładów.

„Acting for Animators” z pewnością nie nauczy nas jak animować, ale za to dowiemy się jak odkryć charakter naszej postaci i przedstawić ją w jak najlepszy sposób.

Przy okazji zachęcam do zapisania się do comiesięcznego, naprawdę pomocnego newslettera. Między innymi znajdziemy tam notatki z przemyśleniami czy wnioskami z filmów, które właśnie obejrzał. Wskazuje błędy i niejasne momenty dodatkowo pokazując jak ich unikać.