How to Cheat in Maya

Kenny Roy

Pan Animator napisał 6 października 2015 | AnimacjaKsiążkiMayaZaczynamy animować

howtocheatprev
Proszę państwa animatorów! To już jest czas na przejście z teorii do praktyki. Czas na zakup „How to Cheat in Maya 2014”!

Wspaniała książka, która krok po kroku wprowadza nas w świat tworzenia animacji.
Zaczynamy standardowo – 12 zasad animacji. Jednak tym razem uczymy się ich stosowania bezpośrednio w Autodesk Maya.

Tutaj wtrącę – czemu Maya? Jest darmowy Blender, to fakt, ale to Maya na całym świecie jest animacyjnym pakietem numer jeden.
Nauka animacji w Blenderze nie jest wielkim grzechem, to tylko narzędzie, ważne są umiejętności. Jednak… można od razu zacząć uczyć się w docelowym programie.

W „How to Cheat in Maya” znajdziemy omówienie wszystkich typów narzędzi oraz technik potrzebnych w codziennym życiu animatora. Każde zagadnienie jest powiązane z praktycznym ćwiczeniem, które krok po kroku wykonujemy z książką. Na oficjalnej stronie książki znajdziemy linki do plików z przygotowanymi oraz ukończonymi scenami. W ten sposób zobaczymy jak nam poszło oraz od podszewki zobaczymy jak powinno wyglądać poprawnie zrobione ćwiczenie.

book-how-to-cheat-maya

Dzięki temu nauczymy się jak od pierwszej animacji odbijanej kuleczki przejść do zagadnień aktorskich oraz animacji twarzy. Dodatkowo na koniec każdego rozdziału jest krótka anegdota od autora. Warto je przeczytać – podnoszą wiarę w siebie.
A o samym autorze (Kenny Roy) na pewno tutaj usłyszycie. Dla mnie to jest idealny przykład animatora (do którego szczerze dążę!). A jak jeszcze napisał książkę to nic tylko brać jego wiedzę garściami!

Gorąco polecam tę książkę! Dzięki niej zaoszczędzicie sporo czasu i pieniędzy na kursach on-line wprowadzających do Autodesk Maya.
Po ukończeniu książki nabierzecie pewności siebie i na pewno zauważycie olbrzymią poprawę w tym co stworzyliście i – co najważniejsze – jak to stworzyliście.