Co robić w czasie wolnym?

Pomysły dla animatorów i nie tylko

Pan Animator napisał 26 marca 2020 | Inne

Ostatnio niektórzy mogą odczuć przypływ czasu wolnego. Jak my – animatorzy – możemy tę sytuację dobrze wykorzystać? W tym wpisie szybko omawiam kilka sposobów na animacyjną domową odsiadkę.

Oglądaj animacje!

czas wolny dvd

Powrót do ulubionych animacji to doskonały sposób na rozrywkę, odpoczynek oraz rozwój, a wszystko dzieje się w tym samym czasie na kanapie! Zajrzyj do swojej kolekcji DVD! Obejrzyj swoje ulubione animacje jeszcze raz! Zerknij na ofertę serwisów VOD. Netflix, Canal+ i HBO GO oferują bardzo dużo fantastycznych filmów animowanych. Znajdziemy sporo propozycji od Disney i Pixar! A Netflix ostatnio sukcesywnie dodaje całą ofertę studia Ghibli.
Oglądajcie i zwracajcie uwagę na ruchy postaci czy prowadzenie kamery. Sporo takich rozwiązań możemy użyć we własnych animacjach!

czas wolny netflix

Poszerzaj wiedzę!

Chwila spokoju w domu to idealny czas na rozwój. Przeczytaj książki związane z animacją! Jest tego sporo! Czytając je rób notatki. Zapisuj najważniejsze informacje. Jak w szkole. Lepiej przyswoisz nową wiedzę, a w razie potrzeby wrócisz do notatek. To niesamowicie daje kopa w rozwoju!

czas wolny książki

Nie umiesz czytać? Nic nie szkodzi! Oglądaj tutoriale! Na YouTube jest bardzo dużo dobrych kanałów (niestety tylko anglojęzycznych) poświęconych animacji. Zacznij chociażby od kanału Jean-Deni Haas – animatora ILM no i przy okazji wykładowcy Animation Mentor.

czas wolny tutoriale animacja

Cały YouTube obejrzany? Zerknij na ofertę Animawarriors! Teraz jest dostępna oferta na darmowy miesiąc wielu nagrań podczas których Jorge Vigara pomaga animatorom ulepszyć swoje animacje. Kto to Jorge? Animator wielu wspaniałych filmów! Między innymi Hotel Transylvania, Storks czy Despicable Me. Oglądając takie nagrania na pewno wiele się nauczycie. A na pewno unikać błędów które popełnią inni. Zobaczcie jak to mniej więcej wygląda:

A skoro już mówimy o kursach! Jeżeli masz jeszcze trochę kasy na koncie to może wykup kurs online? Nie mówię tu o wielotygodniowych szkołach typu Animation Mentor czy AnimSchool. Może coś od Jorge? Oferta Animawarriors stale się poszerza oraz często są promocje. Na pewno polecam ’The Essence of 3d Animation’. To nie tylko pokazanie krok po kroku jak zanimować ujęcie dialogowe. To przestawienie swojego animacyjnego sposobu myślenia.

Kod zniżkowy!

Przechodząc do strony Animawarriors przez ten link będziecie mogli przy zakupie użyć specjalnego kodu zniżkowego -25%! Przy zakupie wciśnij 'Have a coupon?’ i wpisz: rafal-25
essence of 3d animation

Animuj!

Masz czas wolny to go dobrze wykorzystaj! Nie musisz od razu robić kilkuminutowej animacji. Może to być tylko kilka sekund. Może jest coś co zawsze chciałeś zanimować, ale nie miałeś czasu? Albo coś innego niż zazwyczaj robisz? Spróbuj poprawić swój workflow! A może to czas, by poznać nowe wtyczki lub narzędzia w programie w którym pracujesz?
Słuchaj, teraz jest idealna okazja! Kopnij się w animacyjny tyłek i zabierz się do tworzenia!

Odpoczywaj!

Jeżeli wcześniej nie było czasu na odpoczynek, bo ciągle tylko praca, studia, nauka, rozwój to może teraz warto trochę odsapnąć? Zajmij się swoim hobby? Podlej roślinki, zrób wiosenne porządki, wyjdź na spacer, opróżnij kosz na pulpicie! Albo po prostu połóż się na kanapie i pograj w gry lub obejrzyj ulubione seriale. Odetnij się od świata i rozluźnij umysł. Taki reset. Czyli po prostu czas wolny! A jak już się znudzisz odpoczywaniem to prześledź tę listę jeszcze raz!

gry